Žádám vás o možnost vystoupit na březnovém sjezdu ČSSD, napsala Altnerova dědička Hamáčkovi

Se žádostí, aby mohla vystoupit na březnovém sjezdu strany, se na předsedu České strany sociálně demokratické (ČSSD) Jana Hamáčka obrátila Veronika Altnerová. Ta je spolu se svým bratrem Patrikem dědičkou po zemřelém advokátovi Zdeňkovi Altnerovi, kterému má strana za jeho služby v kauze Lidový dům zaplatit téměř 338 milionů korun. Sociální demokraté podali proti rozhodnutí soudu dovolání. Kopii dopisu ve středu Altnerová rozeslala médiím.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Advokát Zdeněk Altner na fotografii z roku 2007 | Foto: Radim Beznoska | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Altnerová uvádí, že v kauze Lidový dům byla dosud mediálně zdrženlivá a nevyhledávala veřejná vystoupení.

Dědicové po Altnerovi chtějí ukončit spor s ČSSD. Straně nabídli čtyři měsíce na zaplacení dluhu

Číst článek

„Jsem ale toho mínění, že aktuální možnost vystoupit před vrcholným orgánem Vaší strany, umožní prezentovat před členskou základnou náš postoj k věci,“ píše Hamáčkovi. Podle Altnerové by její vystoupení na sjezdu mohlo vést k případné změně většinového stanoviska strany.

ČSSD nabídla Altnerovým dědicům mimosoudní vyrovnání. Nejstarší syn 180 miliónů odmítl

Číst článek

Advokátu Zdeňku Altnerovi přiznal pražský městský soud v březnu 2016 téměř 338 milionů korun za to, že ČSSD od roku 1997 zastupoval ve sporu o vlastnictví pražského Lidového domu. Podle rozsudku mu ČSSD má zaplatit 18,5 milionu korun, nejvýraznější část celkové částky však tvořila smluvní pokuta 318 milionů korun.

ČSSD podala proti rozhodnutí soudu dovolání. Bývalý advokát Altner ale zhruba půl roku po vyhlášení verdiktu městského soudu zemřel a následné dědické řízení dosud komplikovalo projednání dovolání před Nejvyšším soudem.

Loni v říjnu vyzvali Altnerovi dědici ČSSD, aby své dovolání stáhla výměnou za to, že jí poskytnou čtyři měsíce na uhrazení dlužné částky, aby nehrozila exekuce jejího majetku. Předseda Hamáček požadavek na stažení dovolání odmítl. ČSSD tehdy zároveň uvedla, že je připravena s dědici jednat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme