Silničáři od 18 hodin uzavřeli dálnici D1 mezi Mirošovicemi a Šternovem, bourají nadjezd

Řidiči od 18 hodin neprojedou po dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Šternovem. Důvodem je bourání jednoho z mostů. Uzavírka potrvá až do nedělního rána. Už od poledních hodin se jezdilo jen jedním pruhem v každém směru.

Praha (Aktualizováno: 18:15 16. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

„Jsou zřízeny dvě objízdné trasy. Jedna kratší pro osobní vozy, ta je od 21. do 41. kilometru přes Mirošovice a Benešov. Ta delší, a to pro kamiony, od 21. kilometru přes Mirošovice, Benešov, Votice na Tábor a zpátky se kamiony na dálnici D1 budou vracet na exit 90.“ vysvětluje mluvčí ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Dělníci chtějí využít jarního počasí a vysokých teplot, s modernizací D1 plánují začít už v březnu

Číst článek

Objížďka pro auta do 12 tun povede z exitu 41 po silnicích II/111 a II/112 do Benešova a dále po silnici I/3 na exit 21 Mirošovice. Vozidla nad 12 tun budou jezdit přes Mirošovice po silnici I/3 a D3 na Tábor a dále po silnicích I/19 a I/34 na exit 90 Humpolec. 

Původní nadjezd na 23. kilometru byl postaven spolu s dálnicí v 70. letech minulého století. Nahradí ho nový most, který řidičům začne sloužit od listopadu. 

Rekonstrukce nejvytíženější tuzemské dálnice je rozdělena do úseků, které se opravují postupně. Dosud bylo podle dalšího mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého zprovozněno 90 kilometrů nové dálnice. „Dalších 31 kilometrů je v současné době v realizaci. Zbylých 40 kilometrů bude zahájeno ještě během letošní stavební sezony,“ vysvětlil Studecký.

Václav Vohlídal, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme