Další zákaz pro kamiony. Na silnice nesmí v pátek odpoledne a sobotu dopoledne

Začíná platit další zákaz pro kamiony. Ministerstvo dopravy rozšířilo dobu, kdy nesmí na dálnice a silnice první třídy. Kamiony nevyjedou v pátek odpoledne a sobotu dopoledne. Řidiči musí omezení dodržovat do konce srpna.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní auto (ilustrační snímek).

Nákladní auto (ilustrační snímek). | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

„Celoročně platí zákaz kamionů v neděli odpoledne. O prázdninách přidáváme zákaz ještě v pátek odpoledne od 17 do 21 hodin a v sobotu od 7 do 13 hodin," upřesnil pro Radiožurnál konkrétní časy omezení mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Spěte v hotelu, ne v kabině kamionu, žádá Německo. Tah proti konkurenci, myslí si český dopravce

Číst článek

Resort tím chce snížit silný provoz na hlavních tazích, kde bývá právě během prázdninových víkendů nejsilnější.

Vojtěch Hromíř ze Sdružení automobilových dopravců ČESMAD by ale uvítal větší spolupráci mezi sousedními zeměmi. Zabránilo by se údajně zbytečnému čekání řidičů na odstavných parkovištích u hranic. „Nejdůležitější harmonizace by pro nás byla s Německem," dodal Hromíř.

Podle ministerstva dopravy pomůže prázdninové omezení kamionů hlavně provozu na vytížené dálnici D1, na které má být letos až devět omezení najednou.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme