Den bez aut i historické tramvaje

I dnes pokračovaly v našich městech akce, související s Evropským týdnem mobility. Vyhlašuje ho už šestým rokem Evropská komise, aby pomohla propagovat šetrnou dopravu a větší využívání hromadných dopravních prostředků. Týden mobility provází kulturní akce, ale také projekty, které mají přesvědčit obyvatele, aby tolik nepoužívali automobily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koňka | Foto: ČTK

Například ve Vsetíně se snaží podporovat malé cyklisty. Mají ale jezdit bezpečně, to znamená i s přilbou. Pracovníci radnice proto dnes sledovali pohyb dětí na kole, těm s přilbou dávali malý dárek, dětem bez přileb pak obálku s informacemi pro rodiče o rizicích takové jízdy.

V Kroměříži mohou lidé během týdne mobility používat hromadné dopravy zdarma, pokud předlořží malý technický průkaz a tm prokáží, že nechali auto doma.

V Praze lákal dopravní podnik občany na průjezd historických vozidel centrem města. Stalo se tak ke 130. výročí začátku hromadné dopravy v hlavním městě. Smetanovo nábřeží ožilo odpůrci automobilů se spalovacími motory. Pražský dopravní podnik kromě nich rozdával také volné jízdenky na městskou dopravu a volné vstupenky do botanické a zoologické zahrady.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme