Den bez aut i historické tramvaje

I dnes pokračovaly v našich městech akce, související s Evropským týdnem mobility. Vyhlašuje ho už šestým rokem Evropská komise, aby pomohla propagovat šetrnou dopravu a větší využívání hromadných dopravních prostředků. Týden mobility provází kulturní akce, ale také projekty, které mají přesvědčit obyvatele, aby tolik nepoužívali automobily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koňka | Zdroj: ČTK

Například ve Vsetíně se snaží podporovat malé cyklisty. Mají ale jezdit bezpečně, to znamená i s přilbou. Pracovníci radnice proto dnes sledovali pohyb dětí na kole, těm s přilbou dávali malý dárek, dětem bez přileb pak obálku s informacemi pro rodiče o rizicích takové jízdy.

V Kroměříži mohou lidé během týdne mobility používat hromadné dopravy zdarma, pokud předlořží malý technický průkaz a tm prokáží, že nechali auto doma.

V Praze lákal dopravní podnik občany na průjezd historických vozidel centrem města. Stalo se tak ke 130. výročí začátku hromadné dopravy v hlavním městě. Smetanovo nábřeží ožilo odpůrci automobilů se spalovacími motory. Pražský dopravní podnik kromě nich rozdával také volné jízdenky na městskou dopravu a volné vstupenky do botanické a zoologické zahrady.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme