Do dubna by měl stát vyplácet státní podporu

Dotaci úroků z hypotéčních úvěrů by měl do dubna vyplácet Fond rozvoje bydlení, pokud vláda schválí nařízení, který jí předloží ministerstvo pro místní rozvoj. Tak by se měla vyřešit situace téměř 9 tisíc klientů hypotéčních bank, kteří v lednu nedostali státní podporu a měli proto v tomto měsíci navýšit své splátky o částku rovnající se příspěvku státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V případě, že splátku nenavýšili, nebudu vůči nim banky podle předsedy Komise pro hypotéční obchody Františka Pavelky uplatňovat žádné sankce.

Podle mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Dagmar Plaché se toto řešení nevztahuje na podnikatele a právnické osoby.

Dotaci úroků hypotečních úvěrů by měl několik příštích měsíců vyplácet Fond rozvoje bydlení. Na tomto řešení se shodlo ministerstvo pro místní rozvoj s hypotéčními bankami. Podle mluvčí ministerstva Dagmar Plaché definitivní řešení přinese až novela zákona o rozpočtových pravidlech, protože dosavadní zákon neumožňuje státu dotovat fyzické občany na základě podzákonných norem.

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme