Do sporu o pozemky by se měli znovu vložit premiéři

Patem skončilo jednání o sporných pozemcích v rekreační oblasti Kasárna. Zástupci Sportovních klubů Zlín se snažili zvrátit rozhodnutí obecního úřadu v Makově, který na jaře prodal pozemky pod jejich chatami soukromým podnikatelům. Další společné jednání se má uskutečnit do čtrnácti dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlínští sportovci, majitelé chat a slovenští majitelé pozemků pod těmito chatami z Makova nemohou najít řešení, které by vyhovovalo oběma stranám. Na dohodu o společném užívání nemovitosti se slovenským vlastníkem parcel nechtějí přistoupit. Starosta Makova Marián Masnica dává proto přednost časovému odkladu. Dva týdny na dohodu jsou pro něj menším zlem než čas, po který by trval soud mezi nimi.

Zlínští sportovci trvají na původním způsobu užívání pozemků a jsou ochotni platit Makovu nájem, případně pozemky odkoupit. Na dohodu o společném užívání nemovitosti se slovenským vlastníkem parcel nechtějí podle Leopolda Bednaříka z Lyžařského klubu Javorník přistoupit. Předběžně nabízené podmínky jsou pro ně totiž neúnosné. Asi dvě stě členů klubu si totiž neumí představit, že by se měli o areál dělit s někým dalším. Majitel pozemku Ján Dorociak ho však vrátit nemíní.

Zástupci zlínských Sportovních klubů, představitelé obce Makov a noví majitelé pozemků se v této věci chtějí znovu obrátit na premiéry Miloše Zemana a Mikuláše Dzurindu. Ti by měli stanovit komisi, která by prozkoumala právní vztahy k nemovitostem právnických osob, aby v budoucnu nedocházelo ke zpochybňování vlastnických vztahů.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme