Exposlanci z ANO kličkují. Ani po měsíci nedali peníze na charitu

Bývalí poslanci za hnutí ANO Miroslav Bačiak a Jan Sobotka tají, jak naloží s penězi, které jim poslala sněmovna. Oba zákonodárci se kvůli své sporné minulosti vzdali na konci listopadu mandátů, aniž by v dolní komoře cokoli schválili. Přesto Bačiakovi náleží odchodné ve výši 150 tisíc korun, Sobotkovi pak 70 tisíc. Podle hnutí ANO měli slíbit, že peníze věnují na charitu, dosud tak podle zjištění Českého rozhlasu neučinili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Sobotka (vlevo) oznámi, že nepřijme mandát poslance.Vpravo je předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek | Zdroj: ČTK

„Oba dva mi to slíbili, ale konkrétní informaci zatím nemám. Hned po Novém roce se s nimi spojím a budu to po nich požadovat,“ říká předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Jan Sobotka ale namítá, že takový slib nikdy nedal: „Já jsem se k tomu nikde nevyjadřoval. Nevím, z čeho to pramení.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O exposlancích hnutí Ano natáčeli redaktoři Vladimír Křivka a Martin Karlík

Tajemným zůstává i Miroslav Bačiak. Komu a jakou částku pošle, odtajní prý jedině vedení hnutí ANO. A to až bude mít všechny peníze ze sněmovny.

„Nejsem politikem, nikomu nic nesděluji. Až dostanu všechny peníze, které mi poslanecká sněmovna dluží, pak se setkám s hnutím ANO a sdělím jim to,“ slibuje Bačiak.

Hnutí ANO ovšem trvá na tom, že exposlanci musí všechny peníze poukázat na dobročinné účely. Předseda hnutí Andrej Babiš Českému rozhlasu navíc vzkázal, že pokud tak oba politici neučiní, zaplatí za ně částku sám. A s exposlanci se pak jeho hnutí definitivně rozloučí.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme