Fotbalové výtržníky bude možné odsoudit přímo na stadionu

Policie, státní zastupitelství i soudci se připravili na fotbalové výtržníky. Jestli se některý z nich proviní při sobotním zápasu pražské Sparty s Baníkem Ostrava, může se z utkání v krajním případě vrátit domů až za pár let. Přímo na stadionu na Letné ho totiž mohou také odsoudit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Sváček a Alexander Károlyi | Zdroj: ČTK

Zkrácená řízení s fotbalovými výtržníky probíhala už dříve, ale ne přímo na stadionech. A pak bylo složitější shánět svědky a pozvání k soudu do několika dnů snižovalo efekt trestu. Teď by se vše mělo velmi urychlit. V jasných případech předvede policista dotyčného přímo na stadionu ke státnímu zástupci, ten může rozhodnout o jeho předvedení před soudce a ten následně bude konat.

"V řádu několika desítek minut až jedné nebo dvou hodin bude dotyčný násilník opouštět fotbalový stadion s trestním příkazem, s rozsudkem soudu v kapse, případně s předvoláním k hlavnímu líčení. A nebo po splnění procesních formálních náležitostí bude za asistence policie putovat přímo do vazby nebo do výkonu trestu," říká předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček.

Zároveň dodal, že se vše týká jasných a na fotbale běžných výtržností. A pokud bude nutný obhájce, i ten bude podle předsedy Městského soudu na místě připraven.

Tomáš Kohout, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme