GIBS obvinila z distribuce drog ve věznici Mírov šest lidí. Včetně dozorců

Generální inspekci bezpečnostních sborů se podařilo v nejpřísněji střežené věznici v zemi rozbít gang dealerů drog. Vězňům na Mírově dodávali látky hormonální povahy. Mimo jiné šlo i o steroidy. Inspekce kvůli tomu pozatýkala osm osob, šest z nich obvinila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení, cela (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

Inspekce rozbila distribuční síť, kdy dozorci ve spolupráci s civilními zaměstnanci věznice a některými vězni pašovali zakázané látky a předměty mezi odsouzené. Mimo jiné šlo o drogy.

Podle 1. náměstka ředitele GIBS Dušana Brunclíka fungovala distribuční síť ve věznici minimálně rok.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zásahu Generální inspekce bezpečnostních sborů ve věznici Mírov mluvil na Radiožurnálu Petr Medek

Akce generální inspekce bezpečnostních sborů začala v sobotu a skončila dnes ráno. Inspekce provedla i desítky domovních prohlídek, nebytových a dalších prostor a zajistila i velké množství bankovních výpisů.

Výsledkem jsou dva obvinění dozorci a čtyři další lidé, mezi nimi i dva vězni. Jeden dozorce skončil ve vazbě, ostatní bude inspekce stíhat na svobodě.

Razie, která byla vyvrcholením roční práce detektivů, se účastnila i zásahová jednotka a vězeňská služba.

Mírov patří mezi tři věznice, které mají zvláštní režim pro doživotně odsouzené. Trest si zde odpykává například Jiří Kajínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zásahu ve věznici Mírov mluvil ve Stalo se dnes na Radiožurnálu 1. náměstek ředitele GIBS Dušan Brunclík

Naposledy podobně inspekce zasahovala loni v listopadu. Policie tehdy obvinila v Ostravě-Heřmanicích 11 lidí včetně čtyř dozorců, kteří se údajně podíleli na krádežích mědi. Teď jim hrozí až osm let vězení.

Začátkem téhož měsíce našla inspekce při preventivní razii ve Valdicích mobilní telefony a bodné zbraně. Odběry krve navíc odhalily přítomnost drog v krvi šesti z 307 vytipovaných vězňů.

Petr Medek, Jan Richter, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme