Gross: Policie byla informována pozdě

Policie byla podle ministra vnitra Stanislava Grosse informována o útěku dvojnásobného vraha Jiřího Kájínka "poměrně pozdě". Gross to řekl v dnešním zpravodajství televize Nova k postupu vězeňské služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle televize se místní policie dozvěděla až po hodině a čtvrt, že uprchlým vězněm je Kájínek. Téměř hodinu a pětačtyřicet minut trvalo, než o útěku z věznice Mírov na Šumpersku věděly policejní hlídky, uvedla Nova. Do médií a k veřejnosti se pak podle ní dostaly první zprávy o útěku vraha později než za tři hodiny od jeho uprchnutí.

Ministerstvo spravedlnosti se podle Novy hájí tvrzením, že neexistuje zákon, který by přikazoval veřejnost informovat. Na to, že vězňův útěk nikdo včas neoznámil vedení obce Mírov ani jejím obyvatelům, si už dnes u ministra spravedlnosti Pavla Rychetského stěžoval starosta Mírova Jaroslav Jílek.

K pátrání po Kájínkovi Gross televizi řekl, že „hmatatelné výsledky“ zatím nejsou. Ředitelka vězeňské služby Kamila Meclová připustila, že vrah se na útěk musel připravovat velmi dlouho - i několik měsíců.

Kájínek utekl z jednoho z nejpečlivěji střežených vězení včera vpodvečer. Překonat musel nejen mříže, ale i hradby věznice a příkop. Nezastavila ho ani střelba ostrahy věznice. Uprchlý trestanec byl loni odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu, protože na objednávku zastřelil podnikatele a muže z jeho ochranky. Během soudního líčení Kájínek hrozil likvidací i dalším lidem.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme