Havárie nákladního auta uzavřela na dopoledne dálnici D1 u Kroměříže. Na silnici vytekla kyselina

Na 256. kilometru dálnice D1 u Kroměříže ve středu po 7.00 havarovalo nákladní auto převážející barely s 94procentní kyselinou sírovou. Na místě zasahovali hasiči, kteří vylitou žíravinu zlikvidovali. Řidič má poleptané obě ruce, záchranáři ho odvezli do nemocnice. Dálnice byla uzavřená téměř celé dopoledne. Podle redaktora Radiožurnálu byl provoz obnoven po půl dvanácté.

Kroměříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči likvidují kyselinu sírovou z dálnice D1 u Kroměříže | Foto: Fecobook | Zdroj: HZS Zlínského kraje

Mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička uvedl, že kamion převážel dva tisícilitrové barely. „Oba vytekly, ale pouze na silnici v délce zhruba 800 metrů. Nejvíce však v místě, kde kamion zastavil v odstavném pruhu. Dvě jednotky hasičů kyselinu zasypávají neutralizační látkou,“ popsal po nehodě Žemlička.

Řekl, že kamion sjel mimo vozovku a barely začaly vytékat po následném manévru, když se vracel zpět na silnici. Žádné další zjevné škody nevznikly. Otázkou je pouze vliv na pneumatiky aut, která kyselinou ještě za kamionem projela.

Dálnice byla v místě uzavřená mezi 253. a 258. kilometrem zhruba do 11.30. Řidiči jezdili po objízdné trase přes Zlobice, Lutopecny a Kroměříž.

Žádné další zjevné škody nevznikly. Otázkou je pouze vliv na pneumatiky aut, které kyselinou ještě za kamionem projela. | Foto: Facebook | Zdroj: HSZ Zlínského kraje

Lukáš Veselý, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme