Univerzita Karlova uzavřela partnerskou smlouvu s Home Creditem. Během tří let dostane 1,5 milionu korun

Univerzita Karlova navázala spolupráci se společností Home Credit. Firma z finanční skupiny Petra Kellnera PPF specializující se zejména na spotřebitelské úvěry se zavázala, že v dalších třech letech vyplatí univerzitě celkem jeden a půl milionu korun. Vyplývá to ze smlouvy, která byla v úterý uveřejněna v registru smluv. Zároveň se společnost s univerzitou dohodla, že bude shánět další sponzory nebo že bude podporovat studentský výzkum.

Tento článek je více než rok starý.

Dokument Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolupráce se soukromými firmami, jako je Home Credit, je podle Univerzity Karlovy důležitá zejména pro financování výzkumných a vědeckých projektů či zajišťování mezinárodních akcí. Univerzita to uvedla v tiskové zprávě na svých webových stránkách.

Home Credit požádal o povolení obchodovat na burze v Hongkongu. Začít by se mohlo na podzim

Číst článek

„Univerzita se snaží dlouhodobě diverzifikovat své financování. Kromě prostředků ze státního rozpočtu, z vědecké grantové činnosti, ze strukturálních fondů EU a souvisejících se snažíme získávat prostředky též od sponzorů, dárců i úspěšných absolventů,“ odůvodnil spolupráci kancléř Univerzity Karlovy Milan Prášil.

Čtyřstránková smlouva je uzavřená na další tři roky a byla podepsaná 30. září. Společnost Home Credit se v ní zavazuje, že v každém roce poskytne univerzitě půl milionu korun. Celkem tedy jeden a půl milionu.

Peníze na výzkum i marketing

Peníze má univerzita použít zejména na soutěž studentského aplikovaného výzkumu v programu Gama, podporu vzdělávání pro pracovníky rektorátu, pořízení systému osvětlení výstav do Karolina nebo výroční ples univerzity. Home Credit se zároveň zavazuje, že sežene pro univerzitu experta na marketing a sponzoring a také někoho, kdo ji pomůže zajistit vyšší pozici v žebříčku univerzit. O tom, kam peníze půjdou, bude rozhodovat pouze univerzita.

Společnost Home Credit spadá do investiční skupiny PPF Group vlastněnou Petrem Kellnerem. Ta na svém twitteru uvedla, že bude podporovat zejména Matematicko-fyzikální fakultu a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy.

Dohodly se i na tom, že se vzájemně zdrží všeho, co by mohlo poškodit jejich dobrou pověst. „Strany se zavazují zdržet se všeho, co by mohlo poškodit dobré jméno a pověst Stran nebo co by mohlo negativně ovlivnit jejich spolupráci,“ stojí ve smlouvě.

V tiskové zprávě univerzita ale uvádí, že „její znění vylučuje jakékoliv nároky společnosti ovlivňovat obsah či podobu univerzitního výzkumu, směřování a kvalitu vědy, cíle či záměry ve vědecké politice.“

Univerzita Karlova spolupracuje i s jinými soukromými firmami. Jejím generálním partnerem je například Česká spořitelna.

Dominika Kubištová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme