Internetem se šíří podvodné e-maily, vyzývají k uhrazení falešné objednávky

Nové podvodné e-maily vypadají jako potvrzení o objednávce v e-shopu Obchody24.cz, která vyzývá fiktivního zákazníka k zaplacení zboží. Internetový obchod už oznámil, že nejde o vniknutí do databáze jeho klientů, ale pouze zneužití jména e-shopu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfredaktorka ruského internetového zpravodajského serveru Lenta byla propuštěna kvůli extremismu. A tak se i s podřízenými sbalila a přestěhovala do Lotyšska | Foto: Fotobanka RGBStock

Rozesílané zprávy obsahují přílohu ve formátu zip, která je pravděpodobně zavirovaná. Jednatel společnosti Patrik Sommer radí tyto e-maily ignorovat.

„Doporučuji všem, aby přílohu neotvírali, na e-mail nereagovali a objednávku u nás neučinili. Pokud se cítíte poškozeni, tak prosím kontaktujte Policii České republiky,“ dodal Sommer.

Zákazníci by také nyní mohli mít problém dovolat se na telefonní linky internetového obchodu. Na svých facebookových stránkách e-shop upozorňuje, že jsou plně vytížené vemi volajícími, kteří si přejí informovat firmu o těchto podvodných e-mailech.

Anna Kottová, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme