Janoušek stane před soudem. Bude se zpovídat z pokusu o vraždu

Zítra začne soud s lobbistou Romanem Janouškem. Podnikatel před rokem srazil ženu poté, co jí naboural auto. Policisté mu po nehodě naměřili dvě promile alkoholu v dechu. Nejen že ujel od nehody, ale prchal i před policejní hlídkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek | Zdroj: Reuters

Vyšetřovatelé ho nejprve obvinili z těžkého ublížení na zdraví. Státní zástupci ale přitvrdili a čin překvalifikovali na pokus o vraždu.

„Obžaloba byla dále podána i pro pokus vraždy, kterého se měl dopustit v nepřímém úmyslu po spáchání dopravní nehody, a to v reakci na snahu řidičky poškozeného vozidla nehodu řešit,“ vysvětlila mluvčí Státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o Janouškově obvinění a přípravách k procesu zjišťoval redaktor ČRo Petr Medek.

Janoušek v České televizi řekl, že ho tak přísná kvalifikace šokovala: „To, že to někdo vyhodnotil, že jsem to snad spáchal úmyslně, mi připadá úplně mimo výseč. Vypadá to, pravděpodobně, že paní byla někde na boku vozidla a nějakým způsobem se tam zachytila.“

O tom, co se právě děje, prý neměl ponětí. I vzpomínky na nehodu má „jakoby v husté mlze“. Přísné obvinění vznesené proti Janouškovi překvapilo i právníka zraněné ženy Josefa Lžičaře.

„Nesmírně mě překvapilo použití této právní kvalifikace. Já jsem to ve své 46leté praxi nezažil,“ prohlásil Lžičař.

Poškozené ženě zaplatil Janoušek odškodné. Kolik to bylo, ani jedna strana neprozradila. Janouškův advokát Vít Široký to zdůvodňuje snahou zabránit spekulacím. Média zmiňují až milionové částky. Zároveň také zdravotní pojišťovně uhradil náklady na její léčení.

„Buď by se ta částka mohla zdát nízká a mohli by mého klienta označit za lakomce, nebo by se naopak mohl na druhou stranu objevit názor, že si výškou odškodného kupuje poškozenou,“ uvedl Široký.

Lobbista Roman Janoušek v Praze havaroval, srazil ženu a ujel | Foto: ČTK

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme