Kajínek byl převezen do Valdic

Nájemný vrah Jiří Kajínek, kterého 40 dnů po jeho útěku z mírovské věznice policie zadržela včera večer v Praze, byl dnes dopoledne převezen do věznice Valdice na Jičínsku. Kajínek je umístěn v oddělení, které je jak z bezpečnostního, tak i personálního hlediska zařízeno pro zacházení se zvlášť nebezpečnými vězni. Českému rozhlasu to řekl mluvčí vězeňské služby Jan Sochůrek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela uprchlého vězně v pražské Kurzově ulici, noc na dnešek pak Kajínek strávil v pankrácké věznici v Praze.

Podle nájemníků domu byt, v němž policejní jednotka zvláštního nasazení Kajínka dopadla, patří Ludvíku Černému odsouzenému na doživotí v případu tzv. orlických vražd. Černý si odpykává trest ve věznici Mírov, odkud Kajínek koncem října uprchl.

Policie pro zásah zvolila okamžik, kdy byl Kajínek v bytě sám. Byl ozbrojen dvěma pistolemi a granátem, zásah byl ale tak rychlý, že zbraně nedokázal použít. Při zákroku utrpěl lehké poranění hlavy, které mu ošetřili sami policisté.

Kajínek se podle policejního prezidenta Jiřího Koláře připravoval na další trestnou činnost, ničeho se však nestačil dopustit.

K doživotí odsoudil Kajínka plzeňský krajský soud v červnu 1998. Uznal ho vinným z toho, že v roce 1993 u Plzně spáchalnájemnou vraždu podnikatele Štefana Jandy a jeho osobního strážce.

Po Kajínkovi od jeho útěku pátraly tisíce policistů. Na policejním prezidiu vznikl speciální tým odborníků z celé republiky, v němž pracovali nejlepší kriminalisté, analytici a pátrači.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme