Kalousek: Obvinění Parkanové v kauze CASA poškozuje TOP 09. Mám vztek

Vyšetřovatelé kauzy letadel CASA prý poškodili TOP 09. České televizi to řekl ministr financí a místopředseda strany Miroslav Kalousek. Policie tvrdí, že kvůli chybě exministryně Vlasty Parkanové koupilo Česko španělská letadla příliš draze a přišlo o stovky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek na TK o spořících státních dluhopisech | Foto: Filip Jandourek

„Obviněním, ve kterém jsou objektivní lži, je poškozována politická strana, kterou jsem zakládal a která si s sebou hrdě nesla - a já jsem stále přesvědčen, že nese – že je jedinou demokratickou stranou, která nemá žádný korupční skandál, a ty lži nás o tuto jednoznačnou konkurenční výhodu připravují, takže mám vztek,“ prohlásil.

Poslanci Parkanovou zřejmě vydají k trestnímu stíhání. Doporučuje to mandátový výbor. Bývalá šéfka resortu obrany ale jakoukoli chybu odmítá.

Místopředseda sněmovny za ČSSD Lubomír Zaorálek naznačil, že by měla z vedení sněmovny odejít, pokud ji poslanci vydají.

„Já předpokládám, že pokud k tomu vydání dojde a paní Parkanová bude obviněna, tak to sama zváží. Jak znám paní Parkanovou, tak je schopna tuto situaci posoudit,“ řekl.

Libor Procházka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme