KDU-ČSL zpochybnila jmenování úředníků

KDU-ČSL zpochybnila výsledky výběrových řízení na post přednosty Okresního úřadu v Olomouci a místního Úřadu práce. V obou zvítězili sociální demokraté. Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda obvinil sociální demokraty z politizace komunální sféry. Podle Tomáše Kvapila bude strana žádat po vládě vysvětlení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým přednostou Okresního úřadu byl jmenován bývalý poradce ministra kultury Roman Váňa, ředitelem Úřadu práce pak dlouholetý funkcionář ČSSD Luděk Krystýn. Podle Cyrila Svobody je to jasným důkazem toho, že člen sociální demokracie přeskočil osobu, která vyhrála výběrové řízení. Dodává, že takové věci by se dít neměly.

KDU-ČSL bude podle slov svého místopředsedy Tomáše Kvapila žádat po vládě vysvětlení. Říká, že vláda jmenovala do čela těchto úřadů sociální demokraty, kteří se ani neumístili na prvních místech v probíhajících výběrových řízeních.

Křesťanští demokraté chtějí, aby vláda, Ministerstvo vnitra, nebo Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo výsledky výběrových řízení a zdůvodnilo, proč nebyli jmenováni lidé, kteří se v nich umístili na prvních místech.

Petr Tomíček, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme