Ke středeční demonstraci se nakonec připojí i policisté

Ke středeční demonstraci bezpečnostních sborů před ministerstvem vnitra se připojí i zástupci policistů. Radiožurnálu to potvrdil místopředseda Nezávislého odborového svazu policie Daniel Bláha. Ministerstvo vnitra totiž nepřistoupilo na všechny požadavky odborářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace bezpečnostních sborů, únor 2007 | Foto: Marián Vojtek

"Asi tím základním bodem bylo to, že jsme nechtěli, aby v tom čtyřprocentním navýšení byly schovány náklady na přesčasovou práci související s bezpečnostními opatřeními, která budou přijata v souvislosti s předsednictvím České republiky v Radě Evropy," vysvětlil Daniel Bláha.

"Takže se počítalo i s tím, že ministerstvo vnitra náš návrh nepřijme, a v takovém případě výbor rozhodl, že bude nadále platit usnesení z 22. září, tedy o plném zapojení do demonstrace," dodal místopředseda policejních odborů.

Záměr demonstrovat kvůli platům už oznámil Odborový svaz hasičů a Unie bezpečnostních složek. Svolavatelé demonstrace očekávají až 2000 účastníků.

Ladislav Holomčík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme