Klaus: Verheugenovy výroky škodí EU

Za nešťastné a škodící Evropské unii považuje Václav Klaus včerejší výrok evropského komisaře pro rozšíření Güntera Verheugena. Verheugen označil v Evropském parlamentu šéfa ODS za příklad populistického politika, který se "snaží jet na antievropské vlně".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Poslanecké sněmovny a ODS po dnešním jednání s velvyslancem unie v České republice Ramirem Cibrianem prohlásil, že se vždy snažil vystupovat jako odpovědný politik, který vyjadřuje zájmy občanů. "Populista je ten, kdo fouká po větru. A já si myslím, že vy o mně víte, že jsem spíše ten, kdo fouká proti větru", řekl v reakci na Verheugenův výrok.

Evropský velvyslanec Ramiro Cibrian k tomu doplnil, že Verheugenovy výroky konzultoval s blízkými spolupracovníky tohoto komisaře. Odpovědi na dotaz, zda Evropská komise skutečně považuje Klause za populistického politika, se ale vyhnul. Zopakoval jen názor komise, že úroveň národního konsenzu v otázce vstupu do Evropské unie je v České republice dobrá. "A pan Klaus je předsedou jedné z nejdůležitějších stran v této zemi a má samozřejmě vliv na tu dobrou úroveň národního konsenzu", řekl Cibrian.

Ramiro Cibrian se při společném obědě s Václavem Klausem shodl na tom, že naše země by mohla do Evropské unie vstoupit tak, aby se Češi mohli zúčastnit v roce 2004 voleb do Evropského parlamentu.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme