Klaus: Verheugenovy výroky škodí EU

Za nešťastné a škodící Evropské unii považuje Václav Klaus včerejší výrok evropského komisaře pro rozšíření Güntera Verheugena. Verheugen označil v Evropském parlamentu šéfa ODS za příklad populistického politika, který se "snaží jet na antievropské vlně".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Poslanecké sněmovny a ODS po dnešním jednání s velvyslancem unie v České republice Ramirem Cibrianem prohlásil, že se vždy snažil vystupovat jako odpovědný politik, který vyjadřuje zájmy občanů. "Populista je ten, kdo fouká po větru. A já si myslím, že vy o mně víte, že jsem spíše ten, kdo fouká proti větru", řekl v reakci na Verheugenův výrok.

Evropský velvyslanec Ramiro Cibrian k tomu doplnil, že Verheugenovy výroky konzultoval s blízkými spolupracovníky tohoto komisaře. Odpovědi na dotaz, zda Evropská komise skutečně považuje Klause za populistického politika, se ale vyhnul. Zopakoval jen názor komise, že úroveň národního konsenzu v otázce vstupu do Evropské unie je v České republice dobrá. "A pan Klaus je předsedou jedné z nejdůležitějších stran v této zemi a má samozřejmě vliv na tu dobrou úroveň národního konsenzu", řekl Cibrian.

Ramiro Cibrian se při společném obědě s Václavem Klausem shodl na tom, že naše země by mohla do Evropské unie vstoupit tak, aby se Češi mohli zúčastnit v roce 2004 voleb do Evropského parlamentu.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme