Koronavirus se v Česku rychle šíří i mezi zdravotníky. Počet nakažených za měsíc stoupl o několik set

V Česku rychle přibývá zdravotníků nakažených koronavirem. Lékařů bylo k 19. září aktuálně nakaženo 259, o měsíc dřív čtyři. Mezi zdravotními sestrami se počet nakažených zvýšil od 20. srpna ze tří na 433. Jeden lékař a jedna sestra s nemocí covid-19 dosud zemřeli. Informace, které na svém webu zveřejnila Česká lékařská komora, v pondělí potvrdil Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).

Praha (Aktualizováno: 16:09 21. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet nakažených lékařů a sester v Česku stoupá. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

Podle statistik ÚZIS je v Česku asi 50 tisíc lékařů a přibližně 80 tisíc zdravotních sester.

Do konce dubna podle dříve zveřejněných čísel covidem-19 onemocnělo 167 lékařů a 343 sester. K 19. září je souhrnný počet nakažených lékařů 590 a sester 1165. Lékařů se tak dosud vyléčilo 330 a sester 731.

Za pondělí zatím přibylo 783 nových případů. V Česku už se nakazilo 50 071 lidí

Číst článek

Mezi dalšími zdravotníky bylo k sobotní půlnoci nakaženo 416 lidí, k 20. srpnu byly případy covidu-19 čtyři.

„Čísla se můžou zpětně změnit podle toho, jak budou údaje z krajských hygienických stanic či nemocnic doplněny či upřesněny,“ uvedl ÚZIS.

Počet nakažených lékařů a sester se zvyšuje zároveň s tím, jak se covid-19 šíří a roste i počet aktuálně nemocných. K 20. srpnu jich bylo v Česku podle webu ministerstva zdravotnictví necelých 4300, k neděli už víc než 24 tisíc. Celkem se dosud v ČR nakazilo přes 49 tisíc lidí.

Vláda pro zdravotníky za jejich nasazení v jarní první vlně šíření koronaviru v Česku koncem července vyčlenila víc než 11 miliard korun na mimořádné odměny. Příplatky navíc měli dostat zaměstnanci, kteří přímo pečovali o pacienty s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme