Kriminalisté rozbili podvodný gang s auty

Po půlročním úsilí se jihomoravským kriminalistům podařilo rozbít mezinárodní gang, který podvodně vyvezl z Brna do Alžírska desítky dražších automobilů. V čele gangu stáli dva Alžířané. Několik takzvaných bílých koní získávalo auta na leasing jako soukromé osoby nebo pro krachující firmy. Další členové auta dovezli do Alžírska, kde byla výhodně prodána. Teprve poté ohlásil původní držitel, že vozidlo bylo odcizeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

To, že řada aut na leasing končí s vědomím jejich držitelů v zahraničí, není nic nového. V minulosti ale směřovala především na východ. Vozit je právě do Alžírska se ale jednoznačně vyplatila, vysvětluje jeden z kriminalistů. "Podle našich neověřených informací je cena nového vozu až třikrát větší než u nás. Tyto informace poskytly přímo ty osoby, které je tam vyvážely. Cena ojetého vozidla je až dvacetinásobně vyšší než u nás, tak je to určitě dobrý kšeft," řekl kriminalista.

Oba alžírští organizátoři podvodu stačili uprchnout do vlasti. Spolupráce se zahraničím není vždy jednoduchá. Alžírský velvyslanec dokonce na dotazy policistů reagoval diplomatickou nótou. Vyšetřování stále pokračuje a počet vyvezených automobilů bude zřejmě ještě vyšší. "V současné době je zadokumentován vývoz dvaceti vozidel v hodnotě asi jedenáct milionů korun. Je stíháno celkem šestnáct osob, z toho pět vazebně," dodal kriminalista.

Ivan Holas, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme