Kvůli Kájínkovi volá policii mnoho lidí

Několik desítek lidí během dnešního dne volalo šumperským policistům, aby strážce zákona upozornili na možné stopy vedoucí k dopadení dvojnásobného vraha Jiřího Kájínka. Kájínek včera večer uprchl z přísně střeženého vězení Mírov na Šumpersku a policisté po něm zatím bezvýsledně pátrají.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Po zveřejnění oznámení o pátrání po uprchlém vězni Kájínkovi v tisku nám každou hodinu volá šest, sedm lidí, kteří se nám snaží dát informace například o Kájínkově pohybu, díky kterým bychom mohli uprchlému vězni přijít na stopu. Telefonáty důkladně prověřujeme, zatím však všechny takto získané informace byly liché," uvedl operační důstojník.

Severomoravská policie bude pátrat po Kájínkovi po celou noc. Zatím se pátrací akce soustředí hlavně na okres Šumperk. Kromě severomoravských policistů hledají uprchlého trestance také jejich kolegové na jižní Moravě a ve východních Čechách. Zvýšená ostraha je rovněž na hraničních přechodech.

"Policisté na hranicích mají k dispozici aktuální fotografii uprchlého vězně," řekla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. Podle ní kontrolují osádky vozidel, které projíždějí přes hraniční přechody. Na severu Moravy bylo do pátrací akce zapojeno kolem stovky policistů, vrtulník a speciální týmy se psy.

Policisté nabádají k opatrnosti především řidiče. Ti by měli dávat pozor zejména při zastavování stopařům.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme