Bývalý hejtman Michal Hašek se stal šéfem ČSSD v okrese Brno-venkov. Vzdal se nominace do sněmovny

Předsedou ČSSD na brněnském venkově se ve čtvrtek stal bývalý jihomoravský hejtman a bývalý místopředseda strany Michal Hašek. Uvedl, že se vzdal nominace do Poslanecké sněmovny, protože se chce věnovat vnitrostranicky záchraně ČSSD a vykonávat mandát krajského zastupitele. Novinářům to sdělila okresní organizace ČSSD Brno-venkov.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Hašek (ČSSD). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Hašek nahradil Tomáše Soukala. Druhá největší organizace ČSSD na jižní Moravě ve čtvrtek na on-line konferenci také nominovala do vedení ČSSD pro nadcházející sjezd do funkce předsedy současného šéfa strany Jana Hamáčka, jako statutárního místopředsedu Romana Onderku a jako místopředsedu Jiřího Běhounka.

Schválila také okresní kandidátku pro volby v čele s lídrem Romanem Onderkou, nynějším poslancem a bývalým brněnským primátorem.

Konference také přijala výzvu celostátnímu vedení ČSSD, aby prosazovalo důslednou levicovou politiku a princip solidarity například v daňové oblasti. ČSSD by podle této výzvy měla přijít s covidovou přirážkou pro bohaté, se zdaněním vývozu kapitálu z České republiky či se sektorovým zdaněním bank, telekomunikací nebo energetiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme