Miloš Zeman se sejde s šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou

Za nově zvoleným prezidentem Milošem Zemanem se dnes vydá šéf opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka. Pokračuje tak série schůzek, které budoucí hlava státu absolvuje před nástupem na Hrad. Mluvit se bude o doplnění Ústavního soudu a také o Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

„Já chci s panem prezidentem mluvit o takzvané Klausově výjimce z Lisabonské smlouvy. Asi by bylo dobře, kdyby se nový prezident od této výjimky distancoval co nejdříve tak, abychom dali jasný signál, že tato výjimka v České republice ve skutečnosti žádnou reálnou podporu nemá,“ potvrdil Sobotka.

Jak šéf ČSSD dodal, setkání bude pro oba tak trochu cestou časem.

„Já si pamatuji Miloše Zemana ještě z dob, kdy byl členem ČSSD. Pak odešel, já jsem zůstal a dnes se scházíme v situaci, kdy zastupuji sociálně demokratickou stranu a on byl zvolen prezidentem. Je to nová situace, ale známe se z 90. let a v té době jsme dokázali dobře spolupracovat,“ řekl předseda ČSSD.

Miloš Zeman v pondělí zahájil sérii setkání s politiky, jako s prvním se sešel s místopředsedou ČSSD a Senátu Zdeňkem Škromachem. Včera zamířil na Hrad za Václavem Klausem a přijal předsedu ODS Petra Nečase.

Do čtvrtka se má budoucí prezident postupně sejít se šéfy všech parlamentních stran. Do své kanceláře v Loretánské ulici nepozve jen vládní stranu LIDEM. Vadí mu, že nevzešla z voleb.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme