Ministerstvo vnitra a policie pořádají akci Jezdíme s úsměvem

V České republice dnes začala další dopravně-preventivní akce s názvem Jezdíme s úsměvem. Připravila ji republiková policie ve spolupráci s ministerstvem vnitra. Na silnicích budou společně s dopravními policisty i žáci základních škol, kteří budou pomáhat při kontrolách. Akce potrvá do pátku tohoto týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezdíme s úsměvem | Foto: Policie ČR, Ministerstvo vnitra ČR

Policejní hlídky s dětmi tak chtějí působit na řidiče, aby dodržovali rychlost v obci, především v blízkosti škol a přechodů pro chodce. Jak akce bude probíhat konkrétně, to Českému rozhlasu řekla východočeská policejní mluvčí Lenka Klouzová.

"Policisté budou zastavovat řidiče, kteří překročí stanovenou rychlost a z rukou dětí řidiči obdrží obrázek zamračeného nebo usměvavého autíčka podle toho, zda se dopustili přestupku či nikoli. Řidiči, kteří překročí rychlost o 20 kilometrů v hodině, nebo spáchá jiný závažný přestupek, bude muset počítat s řešením přísnějším, než je předání mračícího se autíčka."

Akci Jezdíme s úsměvem před třemi lety poprvé připravila a pak každý rok pořádala jihočeská policie. Letos poprvé se uskuteční v celé republice.

Jiří Máslo, Kateřina Koželuhová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme