Ministerstvo vnitra a policie pořádají akci Jezdíme s úsměvem

V České republice dnes začala další dopravně-preventivní akce s názvem Jezdíme s úsměvem. Připravila ji republiková policie ve spolupráci s ministerstvem vnitra. Na silnicích budou společně s dopravními policisty i žáci základních škol, kteří budou pomáhat při kontrolách. Akce potrvá do pátku tohoto týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezdíme s úsměvem | Foto: Policie ČR, Ministerstvo vnitra ČR

Policejní hlídky s dětmi tak chtějí působit na řidiče, aby dodržovali rychlost v obci, především v blízkosti škol a přechodů pro chodce. Jak akce bude probíhat konkrétně, to Českému rozhlasu řekla východočeská policejní mluvčí Lenka Klouzová.

"Policisté budou zastavovat řidiče, kteří překročí stanovenou rychlost a z rukou dětí řidiči obdrží obrázek zamračeného nebo usměvavého autíčka podle toho, zda se dopustili přestupku či nikoli. Řidiči, kteří překročí rychlost o 20 kilometrů v hodině, nebo spáchá jiný závažný přestupek, bude muset počítat s řešením přísnějším, než je předání mračícího se autíčka."

Akci Jezdíme s úsměvem před třemi lety poprvé připravila a pak každý rok pořádala jihočeská policie. Letos poprvé se uskuteční v celé republice.

Jiří Máslo, Kateřina Koželuhová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme