Ministerstvo vnitra zveřejní analýzu policejních odposlechů

Ministerstvo vnitra se dnes pokusí vyvrátit kritiku opozičních poslanců zejména z řad pravice, kteří kritizují skutečnost, že v posledních letech rapidně vzrostl počet policejních odposlechů. O tom, že police zneužívá své pravomoci začala znovu hovořit hlavně ODS v souvislosti s kauzou údajného uplácení poslance Zdeňka Kořistky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telekomunikační pojítka a antény na konstrukci střechy pošty | Foto: Jan Rosenauer

Ministr vnitra František Bublan a policejní prezident Jiří Kolář dnes zveřejní analýzu odposlechů, kterou si vyžádal prezident Václav Klaus. Mluvčí resortu Radka Kovářová říká, že materiál srovnává práci české policie se zahraničím.

Podle Kovářové z něj vyplývá, že: "Je proces povolování odposlechů u nás mnohem přísnější, nebo že má svou nezanedbatelnou úlohu při odhalování těch nejzávažnějších trestných činů, jak dokazuje i statistika úspěšnosti. V současné chvíli nemám informace o tom, že by nastal nějaký kontakt nebo že by byla nějaká reakce ze strany prezidenta Klause."

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme