Ministerstvo vnitra zveřejní analýzu policejních odposlechů

Ministerstvo vnitra se dnes pokusí vyvrátit kritiku opozičních poslanců zejména z řad pravice, kteří kritizují skutečnost, že v posledních letech rapidně vzrostl počet policejních odposlechů. O tom, že police zneužívá své pravomoci začala znovu hovořit hlavně ODS v souvislosti s kauzou údajného uplácení poslance Zdeňka Kořistky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telekomunikační pojítka a antény na konstrukci střechy pošty | Foto: Jan Rosenauer

Ministr vnitra František Bublan a policejní prezident Jiří Kolář dnes zveřejní analýzu odposlechů, kterou si vyžádal prezident Václav Klaus. Mluvčí resortu Radka Kovářová říká, že materiál srovnává práci české policie se zahraničím.

Podle Kovářové z něj vyplývá, že: "Je proces povolování odposlechů u nás mnohem přísnější, nebo že má svou nezanedbatelnou úlohu při odhalování těch nejzávažnějších trestných činů, jak dokazuje i statistika úspěšnosti. V současné chvíli nemám informace o tom, že by nastal nějaký kontakt nebo že by byla nějaká reakce ze strany prezidenta Klause."

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme