Ministr dopravy Bárta hledá peníze pro zdravotnictví

Ministr dopravy Vít Bárta se vložil do zdravotnictví. Jako ekonomický ministr chystá návrh Věcí veřejných, co dál s tímto resortem. Dnes se sešel s lékaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) před zasedáním vlády ČR | Foto: Tomáš Adamec

Prezident České lékařské komory Milan Kubek řekl, o čem spolu mluvili:

„My jsme přišli za panem ministrem Bártou nikoliv jako za ministrem dopravy, ale jako za představitelem jedné z koaličních stran, Věcí veřejných. A přišli jsme upozornit na problémy ve zdravotnictví.“

„Nejhorší problém v dané chvíli je personální devastace českého zdravotnictví a hrozící odchod několik tisíc lékařů z českých nemocnic,“ uvedl prezident lékařské komory.

Ministr Bárta prohlásil, že odchod doktorů z nemocnic by mohl být pro české zdravotnictví problém:

„My jednoznačně vnímáme jako riziko to, jaké množství lékařů v České republice v následujících letech bude či nebude. I proto jsme se dohodli na tom, že se znovu setkáme ještě příští týden, tedy ještě před naší ideovou konferencí,“ uvedl ministr.

Šéf ČLK Milan Kubek mluvil tento týden o výzvě Děkujeme, odcházíme také s premiérem Petrem Nečasem z ODS. Pravidelně to řeší s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem z TOP 09.

Lenka Jansová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme