Morava zápolí s přívaly nového sněhu

Husté sněžení opět trápí silničáře a řidiče. Do rána by mohlo napadnout až 40 centimetrů nového sněhu a tvořit se proto budou sněhové jazyky a závěje. S nepřízní počasí se celý večer potýkají na jihovýchodě Moravy a Slezska. Komplikace očekávají meteorologové i v krajích Pardubickém, Královéhradeckém a na Vysočině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžené silnice | Foto: Jan Rosenauer

Hlavní spojnici Jesenicka s vnitrozemím vedoucí přes Červenohorské sedlo zablokoval na několik hodin kamion naložený kyselinou. Dopravní problémy hlásí také Zlínský kraj. Ve Starém Hrozenkově se dvě hodiny nedalo vůbec jezdit a kvůli spadaným stromům byl uzavřený i tamní hraniční přechod. Pouze jedním pruhem se před 23. hodinou dalo jezdit na Slovensko přes hraniční přechod v Jablunkově. Sněhová kalamita by se v průběhu noci měla přesunout do východních Čech.

Nejhorší situace je zřejmě na Frýdecko-Místecku, kde se navíc silničářům rozbil solící vůz. Na hraničních přechodech v Českém Těšíně a Chotěbuzi nevpouští policie nákladní dopravu do vnitrozemí. Obdobné problémy jsou také na Bruntálsku, kde je pod vrstvou rozbředlého sněhu místy ledovka. Problémy mají v kopcích zvláště na zimu nepřipravené kamiony.

Jeseničtí silničáři nabádají motoristy k opatrnosti. Ve vyšších polohách totiž hustě sněží. Cestáři nasadili do terénu veškerou techniku. Přednostně udržují silnice prvních a druhých tříd. Husté sněžení snižuje i viditelnost, chumelit má podle meteorologů celou noc, a to dokonce i v nižších polohách.

Meteorologové upozorňují, že intenzivní sněžení se postupně přesune do východních Čech. Ve vyšších polohách se mohou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. V polohách nad 600 metrů bude vát čerstvý severozápadní vítr.

Sněhová kalamita odepsala i vysílač Českých radiokomunikací v Třinci. Na opravu odborníci vyjedou až ráno, kvůli množství sněhu se tam nyní nemohou dostat.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.zelenavlna.cz.

Milan Kopp, Jana Petrová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme