Na Černém Mostě kolabuje pražská MHD. Autobusy mají zpoždění i víc než půl hodiny

Kvůli dopravnímu omezení v Horních Počernicích kolabuje v pondělí ráno pražská hromadná doprava na Černém Mostě. Autobusy nabírají zpoždění i více než půl hodiny. Důvodem je kyvadlový provoz v Náchodské ulici, informoval mluvčí Pražské integrované dopravy Filip Drápal.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD Praha | Foto: Archiv DPP, Petr Hejna | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

„Omezení v Náchodské ulici potrvá ode dneška až do 1. srpna, komplikace se tam tedy dají předpokládat i dále, ačkoliv první dny bývají většinou nejhorší. Problém je, že autobusy nemají tento úsek kudy objet," řekl mluvčí. Podle něj by zřejmě pro některé cestující bylo výhodnější využít vlak z Horních Počernic.

Komplikace v pražské dopravě. Mezi Florencí a Pražského povstání nepojede 10 dní metro

Číst článek

Zpoždění autobusů se dotýká více než deseti linek, a to v obou směrech. Nepravidelný je provoz i v Klánovicích, Šestajovicích nebo ve směru Depo Hostivař. Aktuální informace jsou na webu Pražské integrované dopravy

Se začátkem prázdnin odstartovalo v hlavním městě několik výluk MHD. Soupravy metra na trase C v úseku Pražského povstání - Florenc nahradily od rána autobusy XC. Provoz bude obnoven v pondělí 10. července. Důvodem je výměna pražců.

V pondělí začínají také opravy některých tramvajových tratí, například mezi Morání a Albertovem, Hradčanskou a Strossmayerovým náměstím, v úseku Březiněveská - Vozovna Kobylisy nebo v okolí Ohrady.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme