Na Vyškovsku zřejmě nalezena těla Vosmanských

Pátrání po sourozencích Dagmar a Janu Vosmanských zřejmě skončilo. Náhodný kolemjdoucí našel u polní cesty v remízku v katastru obce Brankovice na Vyškovsku dvě mrtvá těla ve spacácích. Podle věcí, kterí u obou těl ležely, je velmi pravděpodobné, že se skutečně jedná o pohřešované sourozence. Policejní mluvčí Dagmar Bartoníková prohlásila, že totožnost určí až expertizy v následujících dnech. Děti byly pohřešovány od počátku srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sourozenci Vosmanští | Foto: Markéta Kaclová

Těla zabalená ve spacích pytlích objevil v hustém a těžko přístupném remízku nedaleko obce Brankovice na Vyškovsku místní občan. Jde o oblast, kde policie v letních měsících intezivně hledala jakoukoliv stopu po zmizelých dětech. Podle jihomoravské policejní mluvčí Dagmar Bartoníkové se na místo vzápětí dostavil vyšetřovatel Krajského úřadu vyšetřování, který se případem dlouhodobě zabývá, společně s policejním technikem a dalšími experty. Na místě byl objeven také polní vařič, jídelní miska a další předměty, které pravděpodobně měli Vosmanští se svým švagrem na výletě, z nehož se už nevrátili.

Totožnost a přesnou příčinu smrti ale určí až další expertízy. V tuto chvíli jsou těla v brněnském ústavu soudního lékařství, kde budou v pondělí podrobena pitvě. Následovat budou zřejmě i testy DNA. Veškeré podrobnosti hodlá jihomoravská policie zveřejnit na mimořádné tiskové konferenci zítra odpoledne.

Sourozenci vyrazili 30. července se svým belgickým švagrem Stephanem Knaepenem na výlet po jihomoravských památkách. V polovině srpna našla policie belgičanův vůz v Ostopovicích na Brněnsku a o den později v Nebovidech i jeho mrtvolu. Podle filmu z fotoaparátu nalezeného ve voze kriminalisté určili několik míst, která skupinka navštívila. Veškerá pátrání však byla neúspěšná.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme