Na Vyškovsku zřejmě nalezena těla Vosmanských

Pátrání po sourozencích Dagmar a Janu Vosmanských zřejmě skončilo. Náhodný kolemjdoucí našel u polní cesty v remízku v katastru obce Brankovice na Vyškovsku dvě mrtvá těla ve spacácích. Podle věcí, kterí u obou těl ležely, je velmi pravděpodobné, že se skutečně jedná o pohřešované sourozence. Policejní mluvčí Dagmar Bartoníková prohlásila, že totožnost určí až expertizy v následujících dnech. Děti byly pohřešovány od počátku srpna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sourozenci Vosmanští

Sourozenci Vosmanští | Foto: Markéta Kaclová

Těla zabalená ve spacích pytlích objevil v hustém a těžko přístupném remízku nedaleko obce Brankovice na Vyškovsku místní občan. Jde o oblast, kde policie v letních měsících intezivně hledala jakoukoliv stopu po zmizelých dětech. Podle jihomoravské policejní mluvčí Dagmar Bartoníkové se na místo vzápětí dostavil vyšetřovatel Krajského úřadu vyšetřování, který se případem dlouhodobě zabývá, společně s policejním technikem a dalšími experty. Na místě byl objeven také polní vařič, jídelní miska a další předměty, které pravděpodobně měli Vosmanští se svým švagrem na výletě, z nehož se už nevrátili.

Totožnost a přesnou příčinu smrti ale určí až další expertízy. V tuto chvíli jsou těla v brněnském ústavu soudního lékařství, kde budou v pondělí podrobena pitvě. Následovat budou zřejmě i testy DNA. Veškeré podrobnosti hodlá jihomoravská policie zveřejnit na mimořádné tiskové konferenci zítra odpoledne.

Sourozenci vyrazili 30. července se svým belgickým švagrem Stephanem Knaepenem na výlet po jihomoravských památkách. V polovině srpna našla policie belgičanův vůz v Ostopovicích na Brněnsku a o den později v Nebovidech i jeho mrtvolu. Podle filmu z fotoaparátu nalezeného ve voze kriminalisté určili několik míst, která skupinka navštívila. Veškerá pátrání však byla neúspěšná.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme