Nájemný vrah na 15 let za mříže

Nájemný vrah Pavel Kapoun byl dnes odsouzen k 15 letům vězení se zvýšenou ostrahou. Kapoun před dvěma lety ubodal loveckým nožem 27letou Reginu Kučerovou v jejím pražském bytě. Vraždu si objednal Zdeněk Bruthans u svého zaměstnance Martina Reže za 150 000 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ten si pak najal Pavla Kapouna. Státní zástupce Karel Kučera podle svých slov soucítí s matkou zavražděné a je přesvědčen, že rozhodnutí Vrchního soudu je správné.

I když na rozsudek čekají ještě dva obžalovaní, matka zavražděné Roberta Kučerová cítí alespoň částečné zadostiučinění.

Jednání s Bruthansem soud odročil na květen kvůli tomu, že se k přelíčení nedostavil ani jeden z jeho obhájců. Vrchní soud se měl případem zabývat v únoru, Bruthansův obhájce se však těsně před přelíčením pro nemoc omluvil. Podle státního zástupce Karla Kučery přesto má soud možnost, jak případ dovést do definitivního závěru.

Kapoun se k činu přiznal ještě během policejního vyšetřování, později však začal tvrdit, že ho policisté k přiznání u výslechu donutili. Vrchní soud ale konstatoval, že Kapoun ve svých prvních výpovědích uváděl podrobnosti, které nemohl znát nikdo jiný než vrah. Podle soudu je tedy zcela nepochybné, že čin musel spáchat právě on.

Markéta Kaclová, Simona Poláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme