Řidič a cestující zadrželi muže, který brutálně napadl seniora, policie hledá svědky

UVNITŘ VIDEO. Řidič autobusu a cestující na pražské lince č. 152 pomohli policii dopadnout útočníka, který surově napadl seniora na Vysočanské ulici na zastávce autobusu Prosek. Kriminalisté teď hledají svědky brutálního napadení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zadržení pachatele, který napadl seniora na zastávce na Vysočanské ulici v Praze. | Foto: Policie ČR

Pětadvacetiletý ukrajinsky mluvící útočník vzal penzistovi igelitovou tašku a pak seniora napadl údery a kopy do hlavy. Starší muž skončil bezvládně ležet na zemi a útočník i s jeho taškou nastoupil do autobusu. Z autobusu ho ihned vyvedl řidič ve spolupráci s jedním cestujícím. Ten pak útočníka zadržel do příjezdu policejní hlídky.

Zadrženého muže si následně převzali kriminalisté, kteří s ním z pokynu státní zástupkyně zahájili stíhání pro trestné činy výtržnictví, krádež a ublížení na zdraví, za což hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Ve vazbě však útočník neskončil.

Video, které zveřejnila Policie ČR:

 "V souvislosti s tímto případem žádáme svědky, zejména pak ženu, která je na videu zachycena v bílé bundě, aby se přihlásili na linku 158. Kriminalisté by je potřebovali k případu vyslechnout," oznámil policejní mluvčí Jan Daněk.

Vyšetřovatelé potřebují sebrat další detaily napadení také proto, že stále ještě nevyloučili překvalifikování případu na závažnější trestný čin.

Řidič autobusu Aleš Jindra, který pomohl zpacifikovat útočníka | Foto: Lída Křesťanová

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme