Novým primátorem Prahy je Igor Němec

Praha má po měsíci a půl opět primátora. Stal se jím radní pro kulturu, sport a církve Igor Němec z ODS. Rozhodli o tom v tajné volbě pražští zastupitelé. Němec byl jediný kandidátem a v křesle šéfa hlavního města nahradí Jana Kasla, který rezignoval koncem května. Doposud jeho pravomoci a kompetence zastávalo pět radních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Igor Němec | Foto: Tomáš Železný

Pro Igora Němce hlasovalo 31 ze 49 zastupitelů, 15 jich bylo proti. Nový primátor převzal po volbě všechny insignie, které k funkci náleží, například primátorský řetěz. "Není to volba z lásky, či z přátelství a já jsme si toho vědom," řekl Němec těsně po zvolení. Přesto byl překvapen, že pro něj hlasovalo tolik zastupitelů.

Volbě předcházela dvouhodinová debata zastupitelů, která byla velmi vyhrocená. Především opoziční zastupitelé kritizovali Němcův desetibodový program, kterým chce za čtyři měsíce vyřešit problémy, se kterými se Praha potýká už několik let - taxislužbu, životní prostředí, drogy, či stěhování Rádia Svobodná Evropa.

Igor Němec bude prvním mužem hlavního města pouze čtyři měsíce do podzimních komunálních voleb.

Martin Hromádka, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme