Obyvatelé Karlína se domů o víkendu příliš nehrnuli

Obyvatelé Karlína neprojevili během dvou víkendových dnů příliš velký zájem o vstup do této pražské čtvrti. Značná část obyvatel tak nevyužila časově omezeného volného dopravního režimu, který končí dnes v 21 hodin. Od zítřka bude vjezd do Karlína opět umožněn pouze na zvláštní povolení s výjimkou sedmnácté až jedenadvacáté hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zřícený dům v Karlíně | Foto: Jan Rosenauer

Jak ale Radiožurnálu potvrdil starosta Prahy 8 Josef Nosek, Karlíňané této možnosti příliš nevyužili. Jak také dodal, úderem 21. se v této povodněmi nejvíce postižené pražské čtvrti mění dopravní režim. "O víkendu 14. a 15. září nevyužili obyvatelé Karlína možnost volného vjezdu a nenastal masový návrat domů. Spíše to byly ojedinělé skupinky obyvatel. Dnes v neděli 15. ve 21 hodin končí volný dopravní režim a znovfa najíždíme na režim, který byl v minulosti. To znamená: Přes den a v noci vjezd jen na zvláštní povolení, volný vjezd pouze do 21. hodiny."

Elektřina už je přivedena ke všem domům. Její odběr ale závisí na tom, zda mají jednotliví vlastníci domů hotovou revizi elektrorozvodu. Ve značné části objektů je ovšem rovdná síť narušená. Plyn v historické části Karlína zatím zapojen není. Jak upřesnil pro Radiožurnál starosta Prahy 8 Josef Nosek, statika karlínských domů je i nadále prověřována a mění se i písmeny označovaná kategorie obyvatelnosti. "Neustále probíhá monitoring těchto domů a občas se stává, že jednotlivé objekty přecházejí z jedné kategorie do druhé. To znamená, dům, který je označen jako B, se může stát céčkem, to znamená neobyvatelným. Stejně tak se může stát, že dům, který je neobyvatelný, tak se vystuží, vyspraví, a spadne zpátky do kategorie B, to znamená obyvatelný."

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme