Oldřich Kužílek trvá na svém

Místopředseda ODA Oldřich Kužílek si stojí za svým tvrzením, že KDU-ČSL jednala se sociálními demokraty o odstranění ODA ze Čtyřkoalice. Kužílek to poprvé prohlásil v pořadu České televize Na ostro, kde však jeho výrok předseda lidovců Cyril Svoboda označil za "naprosto nehoráznou lež". Kužílek dnes znovu zopakoval sdělení lidovců z oficiálního setkání se zástupci ODA z 21. ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O.Kužílek a M.Žantovský | Foto: Michal Krumphanzl

"Dluh ODA není tím problémem v té záležitosti. Jde o to, že když lidé z KDU mluví například s ČSSD, tak z toho vyplývá požadavek: dělejte něco s tou ODA. Aliance se nemůže zúčastnit jednání o vládě", uvedl Kužílek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O.Kužílek: Lidovci jednali s ČSSD o odstranění ODA

Tvrzení Oldřicha Kužílka odmítá nejen předseda KDu-ČSL Cyril Svoboda, ale i Sociální demokraté důrazně odmítají, že by jakkoliv zasahovali do situace uvnitř Čtyřkoalice a tedy i vyvíjeli případný tlak na odchod ODA z tohoto seskupení. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil šéf klubu poslanců ČSSD Bohuslav Sobotka.

Naopak slova místopředsedy Oldřicha Kužílka potvrdil i šéf ODA Michael Žantovský. Toho o stanovisku lidovců po schůzce z 21. ledna informoval i další účastník jednání mezi ODA a KDU-ČSL, tiskový mluvčí aliance Zdeněk Pavelka.

O spolupráci se stranami čtyřkoalice na regionální úrovni Žantovský řekl, že podle stanov Aliance je uzavírání koalic na krajské úrovni v kompetenci krajských organizací. Při pondělním jednání Ústředního sněmu ODA nezazněly z jejich strany žádné hlasy volající po radikálních změnách.

Ústřední sněm Aliance v pondělí v noci rozhodl o tom, že ODA půjde po rozbití Čtyřkoalice do sněmovních voleb samostatně. Za rozpadem Čtyřkoalice vidí ODA snahu některých představitelů tohoto koaličního uskupení zajistit si výhodné povolební pozice.

Sněm konstatoval, že rozhodnutím KDU-ČSL o sestavení kandidátek jen s Unií svobody-DEU byla porušena dohoda o předvolební a povolební spolupráci stran Čtyřkoalice.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme