Otazníky nad TV3 zůstávají

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení se společností TV3 pro podezření z neoprávněného vysílání. Rada totiž považuje současné vysílání televize za pirátské. Rada zároveň začala správní řízení s držitelem licence společností RTV Galaxie, aby prověřila, zda držitel licence má kontrolu nad vysíláním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tv3

tv3 | Foto: tv3

Provozovatel televize TV3, společnost Martina Kindernaye RTV Galaxie, musí do 21 dnů doplnit svou žádost o změnu licenčních podmínek pro vysílání televize. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž pro formální nedostatky žádosti řízení o změně licenčních podmínek přerušila. Žádost o změnu licenčních podmínek má tedy RTV Galaxie doplnit o podrobnosti časového rozsahu vysílání a vysílacího schématu, popřípadě doplnit údaj o převzetí části programu jiného provozovatele.

Jde přitom o program, který TV3 vysílá na základě registrace, nikoli o metropolitní část programu, na kterou má Kindernay licenci. Kindernay uvedl, že žádost podle požadavků rady doplní s tím, že RTV Galaxie hodlá vyrábět vlastní program. Kindernay se dostal do sporu s investorem televize, společností EMV, poté, co rada odmítla povolit převod licence na Kindernayem stoprocentně vlastněnou lucemburskou firmu KTV, a to podle dohody Kindernaye s EMV. Kindernay pak požádal o převod na českou firmu RTV Galaxie, což rada schválila.

Podle něho nový mediální zákon hovoří o tom, že držitel licence vysílá vlastním jménem, na vlastní účet a s vlastní odpovědností za program a exkluzívní vztah se servisní organizací tak vylučuje. Ke změně smluvních vztahů s TV3, které novému zákonu nevyhovují, byl podle svých slov Kindernay vyzván radou.

Mluvčí EMV a TV3 Jiří Hrabovský považuje za důležité vědět, kdy byla žádost podána a zda se touto 21denní lhůtou přerušuje 60denní lhůta, ve které má rada o změně licenčních podmínek rozhodnout. Žádost je totiž považována automaticky za schválenou, pokud ji rada do 60 dnů od podání nezamítne. Podle Hrabovského by schválení změny licenčních podmínek mohlo vyvolat arbitrážní řízení s ČR, znamenalo by totiž okamžitý konec projektu TV3.

Milan Kopp, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme