Mrazivá noc v Česku. Na Jizerce v Jizerských horách bylo minus 21 stupňů Celsia

Česko má za sebou pravděpodobně nejmrazivější noc tohoto týdne, informuje Český hydrometeorologický ústav. V Libereckém kraji klesly teploty k ránu pod minus pět stupňů Celsia, na horách bylo mezi minus deseti až 17 stupni Celsia. V mrazové kotlině na Jizerce v Jizerských horách minus 21 stupňů Celsia.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko má za sebou mrazivou noc (Ilustrační foto) | Foto: Josef Ženatý | Zdroj: Český rozhlas

Na sjízdnost silnic v Libereckém kraji by ale s výjimkou horských oblastí nemělo mít mrazivé počasí vliv. Silnice jsou převážně suché a vymrzlé.

Jeden ze tří chlapců, pod nimiž na zámeckém rybníku v Žamberku praskl led, zemřel

Číst článek

Zledovatělá vrstva sněhu s drtí je na silnicích nižších tříd v horských oblastech Semilska, v Jizerských horách jsou povrchy vozovek vlhké. Pro nákladní auta nad šest tun je po pondělním sněžení uzavřená silnice III. třídy přes Oldřichovské sedlo mezi Mníškem a Raspenavou. V pondělí dopoledne tam v kopci uvízlo na zledovatělé silnici několik kamionů.

Z preventivních důvodů a očekávaným sněžením v dalších dnech zůstane pro nákladní dopravu tato silnice uzavřená zřejmě až do poloviny března. Objízdná trasa do Frýdlantského výběžku vede po silnici 13 přes Frýdlant.

V noci na středu už teploty podle meteorologů tak hluboko pod bod mrazu klesat nebudou. A od pátku by již v noci mrznout nemělo.

Předpověď počasí

Ve středu má být oblačno až zataženo, na severovýchodě až polojasno. Ojediněle bude sněžit, může se objevit i déšť se sněhem nebo jen déšť. Během odpoledne pak budou srážky ustávat a oblačnosti bude méně. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při malé oblačnosti až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C.

Letošní zima přinesla krajině dostatek vláhy. Odborníci varují, že i přesto nadále hrozí sucha

Číst článek

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno. Od západu až zataženo a na většině území občas déšť, zpočátku ojediněle srážky mrznoucí a ve východní polovině území nad 600 m sněžení. Ojediněle se objeví mlhy.

Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na východě až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v západní polovině Čech kolem 9 °C.

V pátek můžeme čekat proměnlivou oblačnost a místy přeháňky, nad 500 m i sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme