Policie zadržela muže hledaného pro několikamiliardové úniky

Celostátně hledaný muž, podezřelý z rozsáhlých daňových a celních úniků, byl zadržen. Na základě upozornění občanů ho zatkli policisté z okresu Brno-venkov. Pětatřicetiletý podnikatel se měl podílet na prodeji miliónů litrů nezdaněných pohonných hmot, a způsobit tak státu škodu přes 2 750 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Přestože policisté pátrali po podezřelém už delší dobu, média byla o pomoc požádáno teprve tento týden. Jen několik hodin po zveřejnění popisu už zvonil telefon krajského operačního důstojníka v Brně, uvádí mluvčí okresního policejního ředitelství Brno venkov Věra Uhrová "Policie byla občany upozorněna, že hledaný se zdržuje v obci Blučina v okrese Brno - venkov. Ještě téhož dne policejní hlídka v uvedeném místě muže zadržela."

Vyšetřování bude zřejmě trvat řadu měsíců. jen spis o jediné ze tří firem, ketré se společně měli na nelegální distribuci ropných látek podílet, má 400 svazků a zabírá prakticky jednu celou místnost.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme