Polovina restaurací ve středních Čechách porušuje zákon

Více než polovina restaurací v Praze a ve středních Čechách, které zkontrolovali inspektoři, porušuje zákon. Od začátku roku inspektoři prověřili téměř pět set stravovacích zařízení a zjistili, že jejich provozovatelé špatně účtují a nedodržují míry u tekutin a jídla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polévka a pivo | Foto: Jan Rosenauer

Zástupkyně ředitele pobočky ČOI pro Prahu a Střední Čechy Martina Vyžrálková uvedla, že ve dvou případech restaurace inspektoři zavřeli.

"Za Inspektorát hlavní město Praha jsme uzavřeli dvě provozovny po dobu dvou dnů, protože jejich hygienické podmínky byly v takovém stavu, že mohlo hrozit poškození zdraví spotřebitelů. Proto jsem přistoupili k tomuto kroku. Jedná se však o velmi ojedinělé opatření," doplnila.

Upřesnila přitom, že jednu restauraci Česká obchodní inspekce uzavřela v Kladně a druhou v Praze. V obou případech se jednalo o čínské restaurace.

Kvůli zavření některých restaurací se ovšem inspektoři dostali do sporu s hygieniky. Podle hlavního hygienika Michaela Víta totiž inspekce tuto pravomoc nemá. Obě strany se proto dnes dohodly na tom, jak by měl systém kontrol v restauracích fungovat.

"My budeme hlavně kontrolovat zákon na ochranu spotřebitele a hygienici tu hygienickou stránku. Pokud ale dojde k závažnému porušení hygieny, okamžitě jim to předáme a provedeme nezbytná opatření. Dohodli jsme se na tom, že jakmile zjistíme opravdu závažné porušení, hygienici začnou ihned konat," přiblížil ředitel České obchodní inspekce Jiří Pěkný.

Štěpánka Martanová , Ondřej Kubala, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme