Na Litoměřicku hořely tři hektary lesa. Hasiči požár likvidovali pět hodin

Rozsáhlý požár lesa likvidovali v sobotu pět hodin hasiči v Záluží na Litoměřicku. Hořelo na zhruba třech hektarech. Příčina vzniku je v šetření, řekl v neděli operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji.

Záluží (okres Litoměřice) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požár (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Požár byl hasičům nahlášen v sobotu v 15.00. „Zasažena byla oblast zhruba 300 krát 100 metrů v Záluží u račického kanálu,“ uvedl operační. Zásah trval zhruba do 20.00, vyhlášen byl II. stupeň poplachu a hasiči měli na místě devět jednotek.

V celé republice od pátku až do odvolání platí kvůli pokračujícímu suchu výstraha meteorologů na nebezpečí vzniku požárů. Lidé nemají rozdělávat oheň v přírodě, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky na zem, používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Měli by také dbát na úsporné hospodaření s vodou. V noci na neděli na některých místech Ústeckého kraje pršelo, srážky byly ale slabé. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu bylo maximem 1,5 milimetrů v Ústí nad Labe

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme