Hasiči dostali rozsáhlý požár opuštěného domu v Plzni pod kontrolu. Trať na Klatovy byla zavřená

Hasiči z celé Plzně bojovali s rozsáhlým požárem opuštěného areálu v Přeštické ulici nedaleko zimního stadionu. Vyhlásili čtvrtý, nejvyšší stupeň požárního poplachu. Později ho dostali pod kontrolu. Nikdo nebyl zraněn. Požár zastavil provoz na železniční trati na Klatovy, neboť areál je těsně vedle kolejí. Škoda je odhadována na 1,5 milionu korun, uvedl ve čtvrtek mluvčí hasičského záchranného sboru Petr Poncar

Aktualizováno Plzeň (Aktualizováno: 22:44 17. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár zasáhl plochu zhruba 3000 metrů čtverečných. Z objektu šlehaly podle fotoreportéra agentury ČTK vysoké plameny. Nízkou stavbu později zcela pohltily, z ohně létaly žhavé jiskry a uhlíky. Objekt se po čase zřítil.

Lidé z blízkého i vzdáleného okolí dávají na sociální sítě fotografie a videa, na nichž je vidět nad místem požáru rudá záře a černý sloupec dýmu stoupající do velké výšky.

Hasiči již mají požár pod kontrolou. „Z ulice již není vidět plamenné hoření, nicméně stále provádíme hasební práce,“ řekl mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar po 20.30. Požár se zhruba o hodinu později podařilo lokalizovat.

Čtvrtý, tedy zvláštní, stupeň poplachu znamená, že bylo nasazeno víc než 15 hasičských jednotek. V tomto případě jich bylo celkem 18, upřesnil Poncar. Hasiči nasadili do boje s požárem i výškovou techniku. Později stupeň poplachu snížili na druhý stupeň.

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová řekla, že záchranáři na místě zatím neevidují nikoho zraněného. Požár omezil také dopravu, uzavřena byla železniční trať na Klatovy. Provoz byl krátce před 22.30 obnoven. Případ si převezmou kriminalisté Městského ředitelství Plzeň.

Asi půlhektarový areál včetně několikaposchoďového objektu někdejších skladů potravin je jedno z nejproblematičtějších a nejrizikovějších míst v Plzni, řekl letos v únoru městský radní pro bezpečnosti Martin Zrzavecký z ČSSD.

Problémový dům v minulosti obývaly desítky bezdomovců a narkomanů. Často tam zasahovala policie, několikrát tam hořelo. Při jednom požáru už dříve jeden člověk zemřel.

„Je to poměrně hojně bezdomovci navštěvovaná stavba, kde zasahujeme několikrát do roka, dá se říci téměř jednou měsíčně, jednou za dva měsíce“ řekl Poncar.

V únoru se soukromí majitelé s pomocí města, policie, strážníků a neziskových organizací snažili problémový dům vyklidit a zabezpečit proti dalšímu vniknutí.

Areál je podle únorového vyjádření majitelů předmětem rozvodového sporu, který se táhne 20 let. Bývalí manželé se nemohou dohodnout na rozdělení majetku ani na jeho využití.

Lidé z blízkého i vzdáleného okolí dávali na sociální sítě fotografie, na nichž je vidět nad místem požáru rudá záře a černý sloupec dýmu stoupající do velké výšky | Foto: Eldis Redžić

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme