Na pražských Vinohradech se bourá památkově chráněná vila. Úřad prověřuje, zda je to v pořádku

V Praze 10 se v pátek začala demolovat památkově chráněná vila. Dům postavený v rondokubistickém stylu stojí v ulici Na Šafránce. Podle mluvčího městské části Vítka Nováka měly na místě probíhat pouze postupné úpravy stavby. „Ověříme, zda stavebník stavbu provádí dle vydaného povolení,“ sdělil mluvčí serveru iROZHLAS.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vila byla dlouhodobě neobývaná a chátrala. Podle starostky Prahy 10 Renaty Chmelové ale nebyla její demolice povolená. Starostka to řekla Deníku N s tím, že situaci řeší.

Podle mluvčího Prahy 10 Vítka Nováka měly na místě probíhat pouze postupné úpravy stavby. „Na základě požadavku odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy nebylo součástí stavebního záměru odstranění stavby, ale postupné úpravy stavby stávající,“ sdělil mluvčí serveru iROZHLAS.

„Ověříme, zda stavebník stavbu provádí dle vydaného povolení,“ dodal Novák s tím, že úřad na demolici upozornil anonymní telefonát. Stavebníkem je podle něj společnost AWM Bohemia CZ. Její vyjádření redakce zjišťuje. 

Chráněná kolonie

Vila Na Šafránce patří do kolonie rodinných domů Svépomoc, která byla postavena ve 20. letech minulého století podle návrhu architekta Františka Alberta Libry.

Podle serveru Slavnevily.cz je na místních domech patrné Librovo ovlivnění rondokubismem. Typické jsou střechami s vikýři a trojúhelníkovými štíty, výraznými římsami a okenními rámy.  

dbr, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme