Pražská policie plánuje další dopravně-bezpečnostní akce

Až do šesté hodiny ranní pokračovala téměř 24 hodinové dopravně-bezpečnostní akce pražské policie, která kontrolovala řidiče na hlavních tazích metropole. Před noční razií už policisté rozdali pokuty za 45 tisíc korun a pomocí vrtulníku usvědčili během dne čtyři řidiče kamionů z nesprávné jízdy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policista

policista | Foto: Jan Rosenauer

Policisté zajistili také několik řidičů pod vlivem alkoholu, přičemž jeden měl v krvi 2,5 promile a hlídce se snažil ujet. Podle vedoucího odboru dopravního inspektorátu Pavla Švrčuly se budou tyto rozsáhlé kontrolní akce o prázdninách opakovat:

"Je menší provoz, ale díky tomu jsou řidiči uvolněnější, nedbají takové bezpečnosti a během prázdnin zdivočí. Abychom je umravnili plánujeme několik dopravně-bezpečnostních akcí."

Protože se policisté zaměřovali především na požívání alkoholu před jízdou byli s nimi na kontrolním stanovišti i úředníci magistrátu. Díky tomu mohli policisté s řidiči rovnou zahájit správní řízení.

"Určitě to je efektivní, protože to má okamžitý dopadem na řidiče, který hned ví, za co pokutu dostal. Policisté úkon provedou hned na místě, což se týká rychlosti jízdy, požití alkoholických nápojů a návykových látek," vysvětluje podporučík Jiří Nedvěd.

Díky přítomnosti úřadníků tak policisté mohli například vydat rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu, případně rozhodnout o přestupku.

Noční průběh akce okomentoval i ředitel republikové dopravní policie Leoš Tržil: "Akce, které se dělají, jsou plánované v návaznosti na vývoj a situaci, která tady je."

Tržil byl z výsledkem spokojený: "Líbí se mi vyhodnocování loňského roku a reakce na to, aby se předcházelo situaci, která byla loni a předloni. Chceme, aby trend byl pokud možno stále lepší."

Přečtěte si také:
Na českých silnicích přibývá řidičů pod vlivem drog a alkoholu
Nehodovost motocyklistů je vysoká, policisté se na ně zaměří při silničních kontrolách
Prázdninové nehody? Zbytečnost
Na silnicích nejméně mrtvých od roku 1990
Zvýšení rychlosti na vybraných úsecích dálnic u ministrů neuspělo

Eva Kézrová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme