Předpověď počasí na úterý 18. ledna

Odpoledne bude zataženo a padat bude mrznoucí déšť nebo déšť se sněhem. Teploty vystoupí na -2 až 2 stupně a vítr bude vát mírný do 25 km/h, na horách s nárazy kolem 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Okluzní fronta postupuje přes Německo zvolna k severovýchodu a od západu postupně ovlivní počasí zejména v Čechách.

Bude zataženo, v Čechách od západu místy mrznoucí déšť nebo déšť se sněhem, od 800 metrů sněžení. Na východní Moravě zpočátku polojasno až oblačno. Nejvyšší teploty -2 až +2 stupně, v 1000 metrech na horách kolem 0 stupňů Celsia. Mírný jižní až jihozápadní vítr 10 až 25 km/h, na východě a Českomoravské vrchovině až čerstvý 20 až 30 km/h, na horách s nárazy kolem 70 km/h.

UPOZORNĚNÍ: V Čechách se místy vyskytne při mrznoucích srážkách ledovka.

Tlak bude mírně až silně klesat a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naší územím bylo dnes naměřeno 327 Dobsonových jednotek ozonu, což je - 4 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme