Předpověď počasí na úterý 26. března

Teploty stále nedosahují jarních hodnot: Bude zataženo nízkou oblačností, později bude oblačno až polojasno. Teploty vystoupí na 1-4 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno | Foto: Jan Rosenauer

Příliv studeného vzduchu od severovýchodu na naše území velmi zvolna slábne.

Odpoledne bude zataženo nízkou oblačností, která se místy rozpadne na oblačno až polojasno, ojediněle slabé sněžení. Nejvyšší teploty 1 až 4 stupně, při zmenšené oblačnosti až 6 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem -3 stupně Celsia. Mírný severní vítr 5-20 km/h, na východě čerstvý 15 až 30 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s angínou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v raních hodinách. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme