Přehled tisku: mýtné brány na odpis, vojenská záchrana v cizině a miliardový nákup vrtulníků

V úterních novinách se dočtete, že většina dosavadních mýtných bran už nebude potřeba. Píšou o tom Lidové noviny. Vláda bude zřejmě moct vyslat vojenskou jednotku v utajení, informuje Právo. A miliardový nákup vrtulníků pro armádu se podle deníku E15 komplikuje. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mýtné brány

Mýtné brány | Zdroj: Fotobanka Profimedia

E15

Miliardový nákup vrtulníků pro armádu se komplikuje. Informuje o tom deník E15. Ministerstvo obrany tvrdí, že nabídky Spojených států schválené americkým Kongresem nejsou hotovou věcí, ale jen průzkumem trhu. Helikoptéry nabízí ještě Itálie. A to za nižší cenu.

Mf Dnes

Šéf Škody pro Česko: Elektromobilem to do Chorvatska v nejbližší době půjde těžko, do Alp bez problémů

Číst článek

V Česku jezdí 1800 elektromobilů. Chybí na ně ale nabíječky, těch je v zemi zhruba 400. Téma pro Mf Dnes. Vláda přitom předpokládá, že do 11 let bude mít elektroauto 200 tisíc Čechů. Proto teď řeší, jestli kromě podnikatelů budou moct brát dotace na nabíječky i majitelé domů. Soukromí vlastníci, ale třeba i bytová družstva by si tak teoreticky mohli vzít dotaci na výstavbu dobíjecí stanice ve své podzemní garáži. Jestli taková možnost vznikne, bude jasné na konci roku. Potíž u současných nabíječek je, že se výrazně liší rychlost dobití u každé z nich.

Deník N

Exekutoři by v budoucnu neměli zabavovat věci, které nepatří dlužníkovi. Jak zjistil Deník N, policisté dostali nový metodický pokyn k řešení případů, kdy je lidé volají k zabavování majetku přímo v domě nebo bytě. Exekutorům nedovolí zabavit například věci rodičů dotyčného.

Hospodářské noviny

Ministerstvo pro místní rozvoj má zařídit, aby se z eurofondů platila podpora velkým rodinám. Resortu to podle Hospodářských novinách uložil premiér a šéf ANO Andrej Babiš. Rodiny by mohly dostávat třeba příspěvek na zakoupení většího osobního auta nebo slevu na hypotékách.

Lidové noviny

Dosavadní mýtné brány jsou na odpis - stát řeší, co s nimi. To je titulek Lidových novin. Firma Kapsch kvůli výběru mýtného před lety vybudovala 275 železných oblouků. Teď ji na konci roku vystřídá konsorcium CzechToll/SkyTool. A mýtných bran bude potřebovat jen 49. Společenství firem totiž ke kontrole výběru mýtného používá satelity.

Právo

Vláda bude zřejmě moct vyslat vojenskou jednotku v utajení. Třeba kvůli záchraně rukojmích, které v cizině unesli teroristé. Jak se dozvíte z deníku Právo, zajistila by to změna Ústavy. Teď musí takový zásah schválit Parlament. Proti jsou jen komunisté a SPD.

sir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme