Mynářovi pomáhá na Hradě nový mluvčí. ‚Můžu se věnovat prezidentovi,‘ chválí si Ovčáček

Tiskový odbor Pražského hradu má novou posilu. Tým vedený Jiřím Ovčáčkem rozšířil Vít Novák, který dříve pracoval jako mluvčí Prahy 10. Bude mít na starosti Kancelář prezidenta republiky, kterou vede prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Informoval o tom deník Blesk. „Budu pomáhat s komunikací, která se týká Kanceláře prezidenta republiky jako úřadu,“ uvedl Novák pro server iROZHLAS.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Novák v roce 2017 ještě jako mluvčí Prahy 10 | Zdroj: čt24

„Vít Novák pracuje na tiskovém odboru, tudíž spadá pod vedení Jiřího Ovčáčka. Pokud vím, má na starost primárně komunikační činnost Kanceláře prezidenta republiky,“ potvrdil kancléř Vratislav Mynář Blesku.

Inspekce pokutovala Mynářovu firmu za vypouštění odpadních vod do řeky. Zaplatit má 40 tisíc korun

Číst článek

Novák podle deníku prováděl novináře lánskou oborou, kde Mynář chválil úpravy kolem vodní nádrže Klíčava, o kterou se zajímá policie. A měl na starosti i dubnovou prohlídku chrámu svatého Víta po požáru pařížské katedrály Notre-Dame, na které Mynář mluvil o zabezpečení české památky.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček s novinkou souhlasí. „Kancelář prezidenta republiky vykonává řadu zajímavých činností, což si žádalo speciální přístup. Věc je optimální,“ uvedl pro Blesk.

„Plně se mohu věnovat komunikaci práce a stanovisek prezidenta republiky. Dělba práce ku prospěchu veřejnosti,“ dodal.

Za černou stavbu zaplatí Mynář 50 tisíc. ‚Nádrž pomáhá krajině,‘ hájí vodoprávní úřad nízkou pokutu

Číst článek

„Jsem pracovník tiskového oddělení. Budu pomáhat s komunikací, která se týká Kanceláře prezidenta republiky jako úřadu,“ uvedl Novák pro iROZHLAS.cz a upřesnil, že nastoupil už na jaře.

Na otázku, zda dostal nabídku od někoho z Pražského hradu, odpověděl: „Probíhalo to standardně podle zákona. Zaměstnání v Kanceláři prezidenta republiky se řídí striktně podle nějakých zákonů a přesně tak to proběhlo.“ Další podrobnosti ale sdělit odmítl.

Novák dříve působil jako mluvčí Prahy 10, kde mimo jiné komentoval problém kolem povolení k dostavbě Mynářovy vily ve Strašnicích. Že by ale práci na Hradě dostal kvůli tomu, Novák pro iROZHLAS.cz odmítl.

„Je to prostě náhoda. Komentoval jsem mnoho podobných staveb na Praze 10. Tato nebyla jediná,“ uvedl. A dodal, že s Mynářem se prý během toho nikdy nesetkal.

Tiskový odbor má podle Ovčáčka celkem šest zaměstnanců, včetně jeho samotného.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme