mluvčí

| ČTK |Zprávy ze světa

'Holokaust nelze s ničím srovnávat.' Trumpův mluvčí se kaje za přirovnání Asada k Hitlerovi

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer se omluvil za svůj kontroverzní výrok, v němž porovnával syrského prezidenta Bašára Asada s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem. Spicer na úterní tiskové konferenci prohlásil, že ani Hitler se nesnížil k tomu, aby během druhé světové války použil chemické zbraně proti vlastnímu lidu. Komentoval tak chemický útok v Sýrii, ze kterého Spojené státy viní Asadův režim.

| ČTK, ČRo |Zprávy ze světa

Islámský stát přišel o svého mluvčího Adnáního. Byl zabit v syrském Aleppu

V severosyrském městě Aleppo zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom v úterý americká monitorovací služba SITE s odvoláním na agenturu Amak napojenou na islamisty. Adnání měl podle expertů velmi blízko k vůdci IS abú Bakru Bagdádímu, působil i jako jeho poradce. Americké ministerstvo obrany Abdáního smrt zatím nepotvrdilo, ale mluvčí Pentagonu prohlásil, že by by pro takzvaný Islámský stát znamenala výraznou ztrátu.

| ČRo |Zprávy z domova

Tajemnou mluvčí má kromě Haška i KSČM. Za pseudonymem nejspíš opět stojí lobbistka Mrencová

Neexistující mluvčí mají kromě jihomoravského hejtmana zřejmě i komunisté. Server Aktuálně.cz zjistil, že za tajemnou Evou Komínkovou, která byla podepsána pod tiskovými zprávami KSČM, je zřejmě opět lobbistka Jana Mrencová. Ta už přitom měla pod jménem Lucie Proutníková rozesílat zprávy za Jihomoravský kraj a dostávala za to z hejtmanství ročně 400 tisíc korun.