Psychicky nemocný muž zaútočil tyčí na sanitku

Olomoucké záchranáře ráno napadl muž, kterému vyjeli na pomoc. Psychicky nemocný muž a epileptik nejprve zdravotníky slovně napadal, poté na ně vzal kovovou tyč a rozbil okna sanitky. Útočníka uklidnili přivolaní policisté, záchranáři se ukryli ve voze. V Olomouckém kraji jde letos už o čtvrtý útok na záchrannou službu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranná služba | Foto: Jan Rosenauer

Sanitku přivolala matka psychicky nemocného muže s tím, že její syn je agresivní. Záchranáři vešli do bytu, kde je pacient slovně napadal a držel přitom v ruce kovovou tyč, proto se stáhli zpět do vozu.

"Po pár minutách agresivní muž vyběhl z bytu a agrese pokračovala rozbitím zadních oken sanitky a předního bočního okénka. Ke zranění posádky nedošlo," řekl Radiožurnálu šéf olomouckých záchranářů Milan Brázdil.

Naposledy napadl záchranáře před dvěma týdny v Šumperku opilý útočník ve chvíli, kdy poskytovali pomoc jeho podnapilé matce. Jeden ze zdravotníků utrpěl po útoku otřes mozku, zhmoždění části obličeje a oka a pohmoždění obou předloktí.

V polovině února opilý čtyřiačtyřicetiletý muž z Ostravy napadl posádku olomoucké záchranné služby, která ho převážela do nemocnice k ošetření. Padesátiletému zdravotníkovi zlomil útočník prst. Soud jej již potrestal podmínečným trestem.

Záchranáře v Olomouckém kraji kvůli podobným útokům již od října loňského roku školí v kurzech sebeobrany strážníci. Podle šéfa krajské záchranné služby Ivo Mareše budou v těchto kurzech pokračovat i nadále.

Martin Hromádka, Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme