Roste počet bezdomovců, varuje Armáda spásy

Počet bezdomovců výrazně narůstá. Podle předběžných údajů Armády spásy se v Praze jejich množství zvýšilo v první polovině letošního roku zhruba o čtvrtinu. Nejčastějším důvodem, proč se lidé ocitnou na ulici, jsou jejich dluhy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec. Ilustrační foto

Bezdomovec. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

V některých případech dosahují dluhy takové výše, že by jejich splacení trvalo několik desítek let. Armáda spásy kvůli tomu pořádá semináře finanční gramotnosti pro své sociální pracovníky, aby ti dokázali klientům poradit. Bez domova se čím dál častěji ocitají také důchodci nebo lidé, kterým chybí rodinné zázemí.

Problém se čím dál více týká také matek samoživitelek, které často nejsou schopné platit nájem kvůli desetitisícovému závazku vůči firmě nebo bance. Problém bezdomovectví matek s dětmi je podle mluvčí Armády spásy Pavly Vopelákové skrytý, protože ženy dobře vědí, že jim hrozí odebrání dítěte. Řada z nich tedy řeší svou situaci bydlením u kamarádek nebo příbuzných, i když je takové řešení jen provizorní.

Nejvíce matek samoživitelek v nouzi je na severu Moravy. Armáda spásy pro ně postupně vybudovala azylové domy v Ostravě, Havířově nebo Krnově. Většina z nich je ale plně obsazena.

Květa Moravcová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme